Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Komunikaty

DOTYCZY ŁOWISKA SPECJALNEGO W " JEZIERCACH ".

 

 

Informacja dotyczy łowiska specjalnego w JEZIERCACH

 

Informujemy, że z dniem 01.01.2014r. nasze Koło utraciło miano „Dzierżawcy” wyrażone w umowie Nr 293/07 dzierżawy obiektu rybackiego z dnia 31.10.2007r. zawartej z Nadleśnictwem Czerniejewo, w wyniku podjętej Uchwały Nr 31/13 Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu z dnia 28.11.2013r. w sprawie likwidacji łowisk specjalnych, odwołując w ten sposób Uchwałę Nr 68/11 Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu z dnia 20.04.2011r., która to zobowiązywała nasze Koło do prowadzenia łowiska specjalnego na dzierżawionych akwenach w Jeziercach.

 

Wypis z komunikatu Nr 3/2013 z 06.12.2013r.Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu

Uchwała Nr 31/13 Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu z dnia 28 listopada 2013r. w sprawie likwidacji łowisk specjalnych .Na podstawie § 46 pkt. 15 Statutu PZW, Zarząd Okręgu postanawia:

2. Uchylić Uchwałę Nr 68/11 Prezydium ZO PZW w Poznaniu z dnia 20.04.2011r. w

zakresie łowisk specjalnych Kół PZW Nr 70 Łożyska w Poznaniu i Nr 78 Noteć w

Poznaniu i zlikwidować status łowiska specjalnego na obwodach rybackich jeziora Tuczno

gm. Czerwonak i jeziora Ulli (Ósemka, Ula, Cyganek, Baba, Rajskie) gm. Pobiedzisk”

 

Zarząd Okręgu PZW informuje wędkarzy Okręgu Poznańskiego, że zezwolenie na rok 2014 będzie

podzielone na dwie części.

Część I –zasadnicza zawiera wody ogólnodostępne Okręgu PZW w Poznaniu.

Część II –uzupełnieniezawiera wody ogólnodostępne Okręgu PZW w Poznaniu, których statut prawny może się zmienić w ciągu roku kalendarzowego oraz wody PZW i Gospodarstw Rybackich, z którymi Okręg podpisał stosowne porozumienie. Wykaz znajduje się w załączeniu do komunikatu.

Akweny w Jeziercach zostały umieszczone przez Zarząd Okręgu PZW w części II – wód ogólnodostępnych, na których zezwoleniem na wędkowanie będzie obowiązek wniesienia składki okręgowej na zagospodarowanie wód, na podstawie której skarbnik Koła „Noteć” wyda zezwolenie uzupełniające, przygotowane przez Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu.

wg. aktualizacji ZO PZW w Poznaniu z dnia 04.XII.2013r.

Wody PZW przeniesione do uzupełnienia ze względu na stan prawny

Wody – łowiska specjalne Kół PZW

Nazwa obwodu

Pow. [ha]

Opis obwodu / Gmina

Uwagi

Ulla, Baba, Cyganek, Ósemka

19,3700

Pobiedziska

 

Wyłączone z wędkowania z łodzi

 

 

 

 

 

 

Zarząd Koła „Noteć” 13.01.2014r. wystąpił do Nadleśnictwa Czerniejewo o merytoryczne zajęcie stanowiska wobec zaistniałego konfliktu formalno-prawnego zarządcy majątkiem Skarbu Państwa,

gdzie w treści umowy dzierżawnej, Nadleśnictwo Czerniejewo jako wydzierżawiający oświadcza że jest Zarządcą nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, a Dyrektor Regionalny Zarządu Gospodarki Wodnej tworzy obwód rybacki na tej nieruchomości i publikuje wykaz utworzonych obwodów rybackich zaznaczając, że omawiany majątek Skarbu Państwa w imieniu którego występuje niema użytkownika( od dnia utworzenia obwodu ). Dla przypomnienia informujemy, że w ubiegłym roku minął 42 letni okres naszej dzierżawy i gospodarowania na tych akwenach w oparciu o posiadany operat dla tych .

 

Prace porządkowe, utrzymania czystości, usuwania przyduchy itp. w Jeziercach, uzależnione będą od środków finansowych jakie przeznaczy na ten cel Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu, który z dniem 01.01.2014 r. przejął wszelkie zobowiązania finansowe w myśl podjętej Uchwały łącznie z ilością i wielkością zarybiania tych akwenów.

                                                                          

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

ZŁOWIENIE I HOL KTÓREJ Z RYB DAJE TOBIE NAJWIĘKSZĄ SATYSFAKCJĘ?
KARP
LIN
AMUR
BOLEŃ
SZCZUPAK
SANDACZ
SUM
BRZANA
WĘGORZ
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin