" I ELIMINACJA O MISTRZOSTWO KOŁA" I DO PUNKTACJI "WĘDKARZ ROKU" ROZTRZYGNIĘTA.

Przy sprzyjającej aurze nad malownicze jezioro "Ulla" w miejscowości Jezierce, dnia 20 kwietnia br. o godzinie 7:00 zjechali się członkowie koła PZW "Noteć" by uczestniczyć w otwarciu sezonu wędkarskiego 2013 roku. Otwarcie sezonu było jednocześnie powiązane z "I Eliminacją o Mistrzostwo Koła" a wyniki zaliczane do punktacji "Wędkarz Roku". Ogółem stawiło się 19 członków koła. Po krótkim powitaniu przez V-ce Prezesa d/s sportu kol. Węcławiaka Tomasza i przedstawieniu obowiązujących zasad zawodów ,przystąpiono do losowania stanowisk. Zawody przewidziano od godziny 9:00 do 13:00. Po losowaniu ,pozostały czas zawodnicy starannie wykorzystali na zapoznanie się ze stanowiskami ,dobranie odpowiedniego zestawu i przygotowaniu zanęty. Punktualnie o 9:00 wszystkie zestawy po sygnale -start powędrowały do wody by z niecierpliwością oczekiwać na pierwsze brania. Pierwsza godzina minęła na wyciąganiu bardzo małych rybek. W następne godziny sytuacja uległa zmianie i po do-nęceniu pojawiły się większe ryby. Przeważały płocie ,leszcze i krąpie. Było też złapane kilka karpików około 20 dkg. Ogółem przez 19 zawodników złowionych było 37,2 kg ryb co na jednego uczestnika dawało około 1.95 kg . Punktualnie o 13:00 zakończono zawody. Do pracy przystąpiła komisja sędziowska która skrupulatnie zważyła złowione ryby. Ryby po zważeniu zostały wpuszczone do jeziora. Około 14:00 ogłoszono wyniki . Bezkonkurencyjnym okazał się kol. Węcławiak Tomasz który złowił 6,250 kg ryb . Nie było jednak zawodnika bez złowionej ryby. Po ogłoszeniu wyników dziesięciu najlepszych zawodników wraz z gratulacjami otrzymało drobne podarunki. Po części oficjalnej przystąpiono do pieczenia kiełbasek ,a przy ich konsumpcji wymieniano się wrażeniami z zawodów. Tak zakończył się pierwszy etap .Na drugi Zarząd zaprasza wszystkich chętnych dnia 18 maja 2013r. też nad jezioro "Ulla"  (PG)

Zarząd Koła "Noteć"                                   Tabela z danymi patrz: Wyniki zawodów.