" II ELIMINACJA O MISTRZOSTWO KOŁA" I DO PUNKTACJI "WĘDKARZ ROKU" ROZSTRZYGNIĘTA..

Witam wszystkich sympatyków wędkarstwa spławikowego naszego koła i tych wędkarzy, których interesują efekty, jakie osiągają nasi zawodnicy, biorący udział w zawodach organizowanych na jeziorze "Ulla", w miejscowości Jezierce. Na drugi etap rywalizacji w dniu 18 maja 2013 roku stawiło się trzynastu zawodników w tym jedna kobieta. Tak niskiej frekwencji można było się spodziewać . W dniu tym w Warszawie piłkarze KKS "Lech" rozgrywali ważny mecz z "Legią". A wiadomo że wśród nas jest wielu kibiców i na pewno każdemu było ciężko zdecydować co wybrać. Procedury przygotowawcze do zawodów odbyły się w podobny sposób jak w czerwcu. Trochę ładniejsza była sceneria. Jako ze była to II połowa maja korony drzew i krzewów były przepięknie ubrane w rozwinięte już liście. Część roślin ubrana była w kolorowe kwiatki, a z wody wystawały zielone liście trzciny. O godzinie 9:00 po uprzednim zanęceniu ryb ,przystąpiono do zaciętej rywalizacji. Każdy ściskając wędzisko w dłoni oczekiwał na to - pierwsze branie. Okazało się ze na brania nie było trzeba czekać . Było można zauważyć ze atmosfera wśród zawodników była zacięta. Słychać było jedynie plusk holowanych ryb ,świst batów i leciutki szelest liści, poruszanych słabym wiatrem. Nie obyło się bez nie typowych przygód. Holowaną płoć zaatakował szczupak, a kiedy zorientował się ze i on jest holowany puścił smakowity kasek. Podobnie zachował się węgorz. Delikatny sprzęt pokonały karpie, które mając duży zapas siły pozrywały przypony. Stratny w tych przypadkach był zawodnik, któremu waga licząca się przy punktacji odpłynęła . O godzinie 13:00 zakończyła się II tura eliminacji. Po zważeniu Komisja Sędziowska wyłoniła zwycięzce z wagą ryb 7,150 .Został nim kol. Wecławiak Tomasz ,II miejsce zajął z wagą 7,050 kol. Balik Dariusz, a III miejsce z wagą 6,700 zajął kol. Kmieczyński Zbigniew. Ogółem złowiono 51,05 kg co średnio na jednego zawodnika przypadało 3,92 kg . W porównaniu z 37,2 kg i 1,95 kg ryb złowionych  w pierwszym etapie przy mniejszej obecnie liczebności ,wyniki należy uznać za dobre. Na zawody przybył Prezes Koła kol.Miszczak Michał  i wraz z organizatorem zawodów V-ce Prezesem ds.sportu kol. Węcławiakiem Tomaszem pogratulowali wszystkim zawodnikom wreczając upominki. Poczęstunkiem zakończona została II tura zawodów. Na kolejny III etap Zarząd Koła zaprasza wszystkich zainteresowanych w dniu 07.09.2013r.                                                    (PG)          Tabela z danymi patrz:  Wyniki zawodów.