MORSKA PRZYGODA.

W PIĄTKOWY WIECZÓR 27 WRZEŚNIA ZAŁOGA KOŁA "NOTEĆ" WYRUSZYŁA NA MORSKĄ PRZYGODĘ DO DARŁÓWKA. NA MIEJSCU BYLI NAD RANEM DNIA NASTĘPNEGO. TAM NASTĄPIŁA PRZESIADKA Z AUTOKARU NA KUTER. KUTER "HENRYK SZ" TO JEDNOSTKA NA KTÓRYM SĄ DOBRE WARUNKI DO WĘDKOWANIA I PRZYJAZNA ZAŁOGA. WYPŁYNĘLIŚMY NA MORZE PRZY SILE WIATRU 3-4 STOPNIA W SKALI BOUFORTA ,Z TENDENCJĄ WZROSTOWĄ DO 5-6 STOPNI . TAKA AURA NIE SPRZYJAŁA SPOKOJNEMU WĘDKOWANIU. ALE CHĘĆ POCZUCIA NA KIJU WALCZĄCEGO DORSZA BYŁA MOCNIEJSZA NIŻ SIŁA WIATRU , CHOĆ NIE JEDEN Z KOLEGÓW POKŁONIŁ SIĘ MORZU I ODDAŁ JEMU HOŁD. W TYM PRZEJŚCIOWYM OKRESIE NIKT RACZEJ NIE MIAŁ APETYTU NA POSIŁEK A I NIEODCZUWAŁ PRAGNIENIA. WĘDKOWANIE W ZWIĄZKU Z PANUJĄCĄ POGODĄ ZOSTAŁO SKRÓCONE O JEDNĄ GODZINĘ CO NIE OZNACZAŁO ŻE NIC NIE BRAŁO. KAŻDY Z ZAWODNIKÓW MIAŁ PRZYJEMNOŚĆ WYCIĄGNĄĆ Z MORSKICH GŁĘBIN KILKA LUB KILKANAŚCIE DORSZY. NIE BYŁY TO POTWORNE OKAZY ALE MORSKA PRZYGODA ZOSTAŁA UWIEŃCZONA SUKCESEM. PO ZEJŚCIU NA ZIEMIĘ POJECHALIŚMY NA OBJAD. CISZA PANUJĄCA PODCZAS POSIŁKU ŚWIADCZYŁA O WYBORNYM SMAKU SERWOWANYCH DAŃ W PENSJONACIE "EWA" W DARŁOWIE. CAŁA EKIPA ZADOWOLONA Z PRZYGODY DOTARŁA O PÓŁNOCY DO POZNANIA. PODZIĘKOWANIA NALEŻĄ SIĘ DLA KIEROWCY AUTOKARU KOL.DYZMY GRZEGORZA I ZARAZEM CZŁONKA NASZEGO KOŁA KTÓRY POKONAŁ WIELE SETEK KILOMETRÓW BY POZWOLIĆ KOLEGOM Z KOŁA PRZEŻYĆ MORSKĄ PRZYGODĘ.                                (PG)